سخن روز /
نظم بخشی در حوزه توسعه کشت و صنعتهای خصوصی کشور
1398/06/16
نظم بخشی در حوزه توسعه کشت و صنعتهای خصوصی کشور

معاون وزیر جهادکشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: متقاضیان تأسیس کشت و صنعت یا واحدهای بهره‌برداری بزرگ کشاورزی باید طرح کسب و کار (Business plan) و تأمین مالی مشخص خود را ارائه دهند و پوسته حقوقی کشت و صنعت را در برنامه‌های خود لحاظ نموده،‌ همچنین باید شاخص‌های مکانیزاسیون را در طرح جامع لحاظ کرده باشند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، در ارتباط با امضای تفاهم‌نامه مشترک با سازمان امور اراضی کشور اظهار داشت: براساس این تفاهمنامه، تمامی متقاضیان ایجاد کشت و صنعت‌ها می‌بایست پیش از فاز عملیاتی و در بدو امر، اسناد و مدارک مثبته از عملکرد و ظرفیت‌های خود را ارائه دهند که طبیعتا این اسناد مشتمل بر طرح کامل کسب و کار و اهلیت شغلی متقاضی خواهد بود.

وی در این زمینه افزود: بررسی‌های اولیه مشترکا" توسط سازمان‌های تعاون روستایی و امور اراضی صورت می‌گیرد و پس از تأیید به متقاضیان، مجوز تأسیس کشت و صنعت داده می‌شود. درحقیقت با این اقدام، احداث کشت و صنعت‌های بخش خصوصی کشور برای اولین بار دارای ضابطه شده‌است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با تأکید بر اینکه متقاضیان کشت و صنعت یا واحدهای بهره‌برداری بزرگ کشاورزی باید طرح کسب و کار و تأمین مالی مشخص را ارائه دهند، افزود: لازمست که پوسته حقوقی کشت و صنعت در برنامه‌های پیشنهادی دیده شده،‌ همچنین باید شاخص‌های مکانیزاسیون را در طرح جامع خود لحاظ کرده باشند.

وی در پایان ضمن اعلام آمادگی سازمان متبوع خود در جهت همکاری با بخش خصوصی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه امضا شده در حال حاضر به استان‌ها ابلاغ شده و متقاضیان می‌توانند در استان‌های خود برای این کار اقدام کنند.

شیرزاد در رابطه با متقاضیانی که تاکنون درخواست خود را به استان‌ها ارسال کرده‌اند، گفت: در استان‌هایی مانند اردبیل و فارس تقاضاهایی ارسال شده که در حال بررسی آنها هستیم.

وی افزود: همکاری‌های ما با امور اراضی برای تأسیس واحدهای بزرگ از جمله کشت و صنعت‌های بخش خصوصی کامل و شفاف است و حمایت‌های لازم را در این زمینه در نظر گرفته‌ایم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ادامه داد: در حوزه پایاب آب‌های مرزی، پایاب طرح 238 هزار هکتاری خوزستان و بخشی از ایلام ما متقاضی برای کشت و صنعت داریم. در پایاب 46 هزار هکتاری سیستان و بلوچستان، پایاب خداآفرین، حوزه سیروان، پایانه‌های سامانه‌های گرمسیری هم متقاضی وجود دارد.
تعداد مشاهده خبر114 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal