سخن روز /
ظرفیت نگهداری غلات در استان به 800 هزار تن رسید
1398/07/13

ظرفیت نگهداری غلات در استان به 800 هزار تن رسید

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان با اشاره به خرید تضمینی 410 هزار تن گندم در سال 98 از افزایش ظرفیت مراکز نگهداری غلات استان به 800 هزار تن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی همدان ، رضا عباسی با اشاره به اتمام برداشت گندم، جو و کلزا، ضمن ابراز خوشحالی از خرید تضمینی 410 هزار تن گندم گفت: با تلاش بهره برداران و همه مرتبطین این میزان خرید به صورت تضمینی انجام شد.

وی افزود: حدود 20 هزار تن نیز جهت تامین بذر کشاورزان استان خریداری شده است.

وی گفت: بیش از نیمی از حجم محصول خریداری شده توسط شبکه های تعاونی در روستاها خریداری و به سیلو ها تحویل داده شد.

عباسی یادآور شد:محصول خریداری شده در فضای مناسب و بدور از آسیب قرار گرفت و این محصول استراتژیک از گزند باران و سایر عوامل دور ماند. لازم به ذکر است سال های گذشته برای حمل و جابجایی محصول خریداری شده به نقاط مطمئن مشکلاتی وجود داشت اما خوشبختانه امسال همزمان با خرید مدیریت و ساماندهی شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان اظهار کرد: امسال حدود 60 هزار تن به ظرفیت مراکز نگهداری مکانیزه استان برای نگهداری گندم و غلات افزوده شد و باعث بهبود در حوزه جمع آوری این محصولات شد. این مراکز توسط شبکه تعاون روستایی در نقاط گندم خیز مانند رزن و نقاط شمالی استان احداث شد و در هفته دولت رسما به بهره برداری رسید

وی یادآور شد:اکنون در هرکدام از این مراکز بیش از 20 هزار تن گندم نگهداری می شود. قبل از احداث این مراکز ظرفیت نگهداری 700 هزار تن در سیلوهای دولتی و خصوصی و همچنین واحدهای تولید آرد بود که با احداث این مراکز ظرفیت نگهداری به 800 هزار تن ظرفیت رسمی و صنعتی و مکانیزه در استان رسید و امیدواریم پس از این مشکلات این حوزه کمتر شود.

تعداد مشاهده خبر3 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal